World Club Rugby | European Challenge Cup 2018-2019
home
>
European Challenge Cup fixture list for the 2018-2019 season

Round 1
20:45
Friday 12.10.2018
Perpignan24 - 41Sale8,038Joy NevilleStade Aime Giral
11:00
Saturday 13.10.2018
Enisei21 - 82La Rochelle2,700Christophe RidleyKrasny Yar Stadium
14:30
Saturday 13.10.2018
Timisoara17 - 54Dragons1,000Pierre BroussetStadionul Dan Paltinisanu
15:00
Saturday 13.10.2018
Connacht22 - 10Bordeaux4,878Mike AdamsonSportsground
15:00
Saturday 13.10.2018
Bristol43 - 22Zebre8,852Frank MurphyAshton Gate
15:00
Saturday 13.10.2018
Harlequins54 - 22Agen9,532Ian DaviesTwickenham Stoop
15:00
Saturday 13.10.2018
Northampton20 - 41Clermont11,712Nigel OwensFranklin's Gardens
15:00
Saturday 13.10.2018
Benetton40 - 14Grenoble2,480Craig Maxwell-KeysStadio Monigo
15:00
Saturday 13.10.2018
Ospreys27 - 0Pau6,072Tom FoleyLiberty Stadium
21:00
Saturday 13.10.2018
Stade Francais27 - 38Worcester6,880Dan JonesStade Jean Bouin
Round 2
19:30
Friday 19.10.2018
AgenBenettonKarl DicksonStade Armandie
19:30
Friday 19.10.2018
DragonsNorthamptonMathieu RaynalRodney Parade
20:00
Friday 19.10.2018
La RochelleEniseiVlad IordescuStade Marcel Deflandre
Saturday 20.10.2018BordeauxPerpignanTom FoleyStade Chaban Delmas
13:00
Saturday 20.10.2018
Pau - Stade FrancaisCraig Maxwell-KeysStade du Hameau
15:00
Saturday 20.10.2018
SaleConnachtBen WhitehouseAJ Bell Stadium
15:00
Saturday 20.10.2018
WorcesterOspreysPierre BroussetSixways
15:00
Saturday 20.10.2018
ZebreBristolLudovic CayreSergio Lanfranchi Stadium
16:00
Saturday 20.10.2018
ClermontTimisoaraBen BlainStade Marcel Michelin
21:00
Saturday 20.10.2018
GrenobleHarlequinsTom FoleyStade des Alpes
Round 3
15:00
Saturday 20.10.2018
Benetton - HarlequinsStadio Monigo
20:00
Friday 07.12.2018
Pau - WorcesterStade du Hameau
20:45
Friday 07.12.2018
Grenoble - AgenStade des Alpes
14:30
Saturday 08.12.2018
Timisoara - ClermontStadionul Dan Paltinisanu
15:00
Saturday 08.12.2018
Ospreys - Stade FrancaisLiberty Stadium
15:00
Saturday 08.12.2018
Bristol - La RochelleAshton Gate
15:00
Saturday 08.12.2018
Connacht - PerpignanSportsground
15:00
Saturday 08.12.2018
Northampton - DragonsFranklin's Gardens
15:00
Saturday 08.12.2018
EniseiZebre
19:00
Saturday 08.12.2018
Bordeaux - SaleStade Chaban Delmas
Round 4
Friday 14.12.2018Perpignan - ConnachtStade Aime Giral
19:30
Friday 14.12.2018
Agen - GrenobleStade Armandie
20:45
Friday 14.12.2018
Stade Francais - OspreysStade Jean Bouin
14:00
Saturday 15.12.2018
Clermont - DragonsStade Marcel Michelin
14:30
Saturday 15.12.2018
Timisoara - NorthamptonStadionul Dan Paltinisanu
15:00
Saturday 15.12.2018
Sale - BordeauxAJ Bell Stadium
15:00
Saturday 15.12.2018
Worcester - PauSixways
15:00
Saturday 15.12.2018
Harlequins - BenettonTwickenham Stoop
15:00
Saturday 15.12.2018
Zebre - EniseiSergio Lanfranchi Stadium
21:00
Saturday 15.12.2018
La Rochelle - BristolStade Marcel Deflandre
Round 5
19:30
Friday 11.01.2019
Dragons - TimisoaraRodney Parade
20:00
Friday 11.01.2019
Perpignan - BordeauxStade Aime Giral
20:00
Friday 11.01.2019
La Rochelle - ZebreStade Marcel Deflandre
20:35
Friday 11.01.2019
Stade Francais - PauStade Jean Bouin
15:00
Saturday 12.01.2019
Connacht - SaleSportsground
15:00
Saturday 12.01.2019
Enisei - Bristol
15:00
Saturday 12.01.2019
HarlequinsGrenobleTwickenham Stoop
15:00
Saturday 12.01.2019
OspreysWorcesterLiberty Stadium
15:00
Saturday 12.01.2019
BenettonAgenStadio Monigo
21:00
Saturday 12.01.2019
Clermont - NorthamptonStade Marcel Michelin
Round 6
Quarter-Final
Semi-Final
Final